Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

„Úgy tudok emelni, mint az operáció előtt” – vizelettartási nehézség sikeres megoldása prosztataműtét után

Az eset főszereplője, egy hetven év körüli úriember. Kedves lánya kérésére találkozott az oktatóval, abból a célból, hogy egy egyénre szabott gátizom-erősítő programot kapjon. Prosztataeltávolítás során ugyanis mechanikusan sérültek a szövetei, melyek eléggé súlyos inkontinenciás állapothoz vezettek. Mivel ő vidéken él, és folyamatos fizikai munkát végez, egyik fő motivációja az volt, hogy újra tudjon emelni, nehezebb tárgyakat hozni-vinni, anélkül, hogy inkontinenciát korrigáló segédeszközökre lenne szüksége. Szerette volna nagymértékben visszaállítani a gátizmok erősségét, megszüntetni az akaratlan vizeletvesztést. Már a programtervezésen, és a betanításon is figyelemre méltóan, nagy ambícióval, és tudatossággal dolgozott ez a kedves úriember. A programnak két része volt, egy direkt gátizom-erősítésre kidolgozott, egyéni anamnézisnek megfelelő ütemterv, és egy fenntartó rész, mely a megerősített izmok hosszú távú karbantartására irányult. A három hónapos főprogram elvégzése után, az eredmény a következő: mára olyan szinten javult az állapota, hogy a megszokott fizikai munkát már úgy tudja elvégezni, mint a műtét előtt, és bár reggel bekerül az inkontinencia-betét, este ez még mindig száraz! A fenntartó részt is ugyanilyen céltudattal és kitartással, rendszerességgel gyakorolja történetünk főszereplője – meséli a lánya.

Facebook