Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Metoda AVIVA - Echilibru hormonal in mod natural

Prima gimnastica hormonala! Ciclu regulat, fertilitate naturala, menopauza mai usoara, restabilirea echilibrului hormonal. Remedii in Ovare Polihistice (SOP), Sindrom Premenstrual (SPM), chisturi, fibroame! Exercitii incontinenta. Gimnastica Barbatilor - Solutii si pentru Barbati, care sustin sanatatea masculina!

 

Metoda AVIVA este rezultatul cercetarii si practicii de douazeci si opt de ani. Miscarea produce efectul asteptat prin antrenarea muschilor externi si interni ai partii inferioare a abdomenului, prin miscarea muschilor perineali si fesieri. Antrenarea intensa a acestor muschi, intensifica circulatia sangelui in zona respectiva. Astfel ajung in organele-tinta mai multi hormoni, mai multe vitamine si alte substante vitale. Mecanismul descris conduce la functionarea optimizata a organelor genitale interne. Reflexiv se pot produce efecte pozitive si la nivelul glandei centrale, a hipofizei.

 

Elementele de miscare sunt sustinute de un program complex de consiliere privind un mod de viata adecvat (alimentatie, respiratie, tinuta corecta a corpului, si alte principii de sanatate).

 

In propriul interes, asigurati-va, ca trainerul AVIVA ales figureaza in lista instructorilor oficiali. 

Datele lor de contact le gasiti la rubrica Traineri autorizati

Va dorim exersare placuta si eficienta!

 

 

Va preocupa tulburari de ciclu menstrual: insuficienta ovariana, intarzierea menstruatiei, lipsa menstruatiei, ciclu neregulat, menstruatie abundenta, menstruatie dureroasa

 

Va doriti un echilibru hormonal, cresterea fertilitatii in mod natural, stimularea ovulatiei?

 

cimoldal foto

 

 

Aveti simptome care pot semnala dezechilibre hormonale,

dominanta de estrogen, lipsa de progesteron?

 

Cautati alternative naturale, terapii naturiste in Sindromul Ovarelor Polihistice (SOP), Sindrom Premenstrual (SPM), chisturi, fibroame uterine, fibroadenoame mamare (noduli la san), endometrioza, menoragie?  

 

Doriti sa treceti mai usor peste perioada menopauzei, sa rezolvati bufeuri, iritabilitate, oboseala cronica, transpiratii nocturne, alte simptome legate de menopauza?

 

Va preocupa mentinerea starii de bine a organismului,

a frumusetii feminine, masculine?

 

 

 

Solutii pentru sanatatea masculina! Aveti probleme de prostata, tulburari de urinare? Doriti imbunatatirea tulburarilor de potenta, cresterea fertilitatii masculine?

 

Doriti sa rezolvati starea de incontinenta, va confruntati cu prolaps genital? In cadrul metodei, se regasesc exercitii de stimularea ovulatiei, gimnastica pentru gravide, cat si elemente de recuperare postnatala.

 

 

 

Metoda AVIVA nu inlocuieste diagnoza si tratamentul medical!

Facebook

Link-uri partenere