Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

O noua sarcina dupa avort spontan (deja la jumatatea perioadei)

R. a scris, deja dupa jumatatea perioadei de graviditate: „Despre AVIVA am auzit de cateva ori si mi s-a parut o chestie interesanta, dar definitiv ne-am imprietenit doar dupa ce ginecologul a constatat ca am un chist ovarian de 4,5 centimetri. Cautand informatii, solutii, multe referiri ma trimiteau la AVIVA. Dupa cursul de baza nu am putut continua gimnastica, deoarece doar de cateva saptamani am trecut printr-un avort spontan. Mai tarziu, in timpul verii si toamna am facut exercitiile intr-un ritm moderat, pana cand corpul iarasi mi-a dat semne de schimbari. Intr-o dimineata, dupa ce am exersat nu ma simteam tocmai bine. Deja banuiam, ceea ce s-a si dovedit a doua zi. Am ramas din nou insarcinata. In saptamana a treisprezecea am fost la control ginecologic, unde s-a constatat prin ecografie, ca desi chistul este prezent inca, acesta s-a micsorat la 3,5 centimetri. Eu consider ca acest rezultat este un succes si cred ca daca as fi avut posibilitatea sa exersez mai mult, cu o regularitate de doua ori pe saptamana ar fi putut sa se absoarba definitiv. Ma bucur ca exista o astfel de alternativa pentru femei, ce le permite sa trateze problemele feminine si in mod natural. Nu pot decat sa incurajez pe toti sa aleaga aceasta solutie noninvaziva. Pe langa efectele benefice, ca bonus va primi aici si o stare generala imbunatatita si o dispozitie ridicata.”

Facebook

Link-uri partenere