Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Solutie in endometrioza – rezultat pozitiv, cu program AVIVA individual special

H. a inceput sa practice AVIVA in noiembrie 2015. Deoarece era suspecta de endometrioza, avand simptome extrem de neplacute. Initial s-a adresat medicului de specialitate, iar ulterior unui nutritionist, invatand Metoda AVIVA doar dupa ce a luat toate masurile recomandate. Avea menstruatie foarte dureroasa, de zeci de ani, durere, care iradia in picioare cu asa o forta , incat in zilele de ciclu era incapabila de orice activitate. Statea ghemuit in pat si nu o mai ajutau nici cele mai puternice analgezice. Cu tinerea dietei personalizate, cu multa miscare si practicarea Metodei AVIVA, dupa trei luni de mod de viata schimbat, la sfarsitul lunii ianuarie 2016 ne anunta vestea buna: menstruatia i-a venit fara crampe si dureri: „Pur si simplu nu-mi vine sa cred, ca exista asa ceva! Stii ce sentiment puternic este sa am o menstruatie usoara?” H. exerseaza AVIVA strict dupa un program special, individualizat, sub indrumarea permanenta a trainerului. In caz de endometrioza este necesara opinia medicului de specialitate, cat si o dieta adecvata, formata pe baza anamnezei individuale. In functie de aceste conditii poate fi invatata si practicata Metoda.

Facebook

Link-uri partenere