Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Am scapat de chist prin miscarea AVIVA

I. relateaza: „Am 30 de ani. Menstruatiile lungi, dureroase, asociate cu stari generale de discomfort m-au motivat sa incep gimnastica. Intre timp, la un examen medical s-a gasit din nou un chist ovarian pe unul dintre ovare. Cu cativa ani in urma am fost operata laparoscopic cu chisturi ovariene bilaterale si cu fibrom uterin. Eram tratata de asemenea cu doze mari de hormoni masculini pentru endometrioza. Am participat in iunie 2014 la cursul de baza AVIVA si de atunci o practic de doua ori pe saptamana. Sunt mai atenta si in ceea ce priveste alimentatia. Consum mai multe legume si fructe proaspete dintr-o gama variata. In aproximativ doua luni de la data primului curs m-am prezentat la ecografie ginecologica, unde nu s-a mai vazut chistul diagnosticat anterior. Menstruatia in loc de sapte zile, tine doar cinci, si durerile s-au mai ameliorat. Continui exercitiile in vederea realizarii celorlalte obiective.”

Facebook

Link-uri partenere