Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Efectele pozitive ale gimnasticii pentru gravide

„Sportul a facut parte intotdeauna din viata mea. La 29 de ani am dorit sa gasesc un stil de miscare, care sa nu-mi dauneze sanatatii si sa-mi defineasca si feminitatea, prin efectul benefic asupra bazinului mic si organelor genitale. Intre timp a devenit o prioritate in  planificarea familiala nasterea unui copil. Astazi deja retraiesc cu bucurie fiecare clipa a graviditatii si am inceput sa practic gimnastica pentru gravide sa intaresc si mai tare relatia cu bebelusul meu. Sunt in saptamana a 32-a, ma antrenez de doua ori saptamanal, ma simt excelent. Intampin cu incredere toate schimbarile corpului, gimnastica ma umple cu energie, imi corecteaza postura, astfel scad durerile de spate, simt ca m-am mentinut in forma. Pastrand tonusul muscular si flexibilitatea voi recapata mai usor ulterior forma mea initiala. Simt ca sunt pregatita sa primesc primul meu copil si-l  astept cu mare bucurie.” – o mamica practicanta entuziasta a Metodei

Facebook

Link-uri partenere