Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Sarcina fara si cu practicarea gimnasticii AVIVA pentru gravide – Diferenta este considerabila

„Sunt mama a doua fetite minunate si pentru a-mi recastiga forma si restabili forta musculara am inceput miscarea AVIVA. In mod surprinzator am aflat dupa doua saptamani ca sunt din nou insarcinata, astfel am continuat gimnastica gravidelor tot cu trainerul AVIVA. In perioada graviditatii anterioare nu am practicat nici un fel de miscare, astfel am resimtit diferenta din plin. De data aceasta am suportat mult mai usor neplacerile legate de sarcina, inclusiv starile de greata din primul trimestru. De la transportarea copiilor in brate am avut deja dureri de spate si anterior, in urma gimnasticii acestea s-au ameliorat mult. S-a corectat si pozitia corpului, articulatiile au devenit mai flexibile si ma simteam plina de energie. Mi-a placut! Astazi tin in brate deja baietelul meu mult asteptat.” – povesteste cazul ei o mamica cu trei copii, practicanta a gimnasticii pentru gravide.

Facebook

Link-uri partenere