Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Metoda AVIVA - suport in insuficienta ovariana, menopauza precoce cu amenoree

Cu diagnoza insuficienta ovariana, menopauza precoce cu amenoree (lipsa menstruatie) de un an si jumatate, o doamna practicanta a Metodei AVIVA, in 2015 a avut rezultate hormonale ingrijoratoare. Prin exersarea statornica a programului personalizat, inceputa in urma cu aproximativ un an de zile, la inceputul anului 2016 s-a produs deja o mica sangerare maronie, insa reusita adevarata s-a nascut in primavara anului 2016, cand imediat dupa ora de practicare, printr-o senzatie de pocnire la nivelul abdomenului inferior, s-a indus o menstruatie normala, care a durat 5 zile, urmand ca ciclul sa se regleze si menstruatia sa apara din nou la termen. Au fost efectuate analizele hormonale si actualele niveluri sunt in limitele normale. 

Facebook

Link-uri partenere