Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Tratarea naturala a infertilitatii, cu gimnastica AVIVA

O femeie insarcinata in urma practicarii Metodei AVIVA relateaza povestea lor: „Pot spune doar lucruri pozitive despre gimnastica AVIVA. Anul trecut, ca urmare a infundarii ambelor trompe uterine am decis sa invat metoda. Atunci mai aveam inca trei luni pana la inceperea programului de inseminare artificiala. Practic am exersat metoda intr-un singur ciclu, cu durata de trei saptamani si am ramas insarcinata in mod spontan, fara a mai fi nevoie sa ma prezint la inseminare. Nu stiu daca acest fapt se datoreaza in intregime gimnasticii, insa este cert, ca daca efectuam in mod corect exercitiile, transpiram in exces si simteam intens pletora produsa in zona genitala si in partea micului bazin. La inceput m-am prezentat la un curs de baza la un trainer oficial AVIVA, pentru a invata toate elementele Metodei, dupa care am inceput sa repet zilnic cateva serii de miscari, pentru a le insusi mai bine. In cele din urma, dupa ce am exersat suficient fiecare parte in detaliu, am efectuat intregul program sub coordonarea trainerului, cu o frecventa de doua ori pe saptamana, in decurs de trei saptamani. In a patra saptamana m-am oprit, ca se apropia data menstruatiei, insa aceasta nu a vrut sa mai vina. M-am gandit ca ciclul a inceput să fie reglat de gimnastica la 28 de zile (in prealabil media era de 26 de zile). Cand nici în a treizeci si a doua zi nu a aparut menstruatia, am facut un test de sarcina si nu-mi venea sa cred, cand am vazut ca este pozitiv.”

Facebook

Link-uri partenere