Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Remediu natural in Sindromul Ovarelor Polihistice cu Metoda AVIVA

„Acum se implineste un an, de cand am inceput sa practic cu regularitate AVIVA. Povestea mea incepe in octombrie 2014, atunci am fost diagnosticata cu Sindromul Ovarelor Polihistice. Nu auzisem nimic despre aceasta boala. Din ce mi-a spus medicul ginecolog, am inteles, ca este o afectiune metabolica, ceva asemanator cu diabetul. Am multe chisturi pe ovare, producerea hormonilor este dereglata. Mi s-a creat un adevarat haos in cap. Nu stiam ce inseamna de fapt acest diagnostic. M-am apucat sa studiez subiectul cu ajutorul internetului, cum fac si altii, dar efectul a fost igrozitor, cand am citit, ca multe femei cu aceasta boala nu pot avea copii, devin infertile. Eram disperata. Cam dupa o saptamana de suparare, am ajuns la concluzia, ca nu pot sa accept aceasta situatie si am inceput sa caut metode naturale de remediere. Am inteles ca trebuia sa-mi schimb radical modul de viata si am gasit multe informatii privind efectele benefice ale Metodei AVIVA. M-am prezentat imediat la cursul de baza, iar din decembrie, 2014 am inceput exersarea Metodei Simple cu o frecventa de trei ori pe saptamana. Urmand, ca din februarie, 2015 sa introduc in program cu ajutorul trainerului si exercitiile de ovulatie pentru celelalte zile ale saptamanii. Pe langa practicarea metodei am tinut strict si dieta personalizata, intrucat medicamentul prescris nu era tolerat de organism. Dupa patru luni de gimnastica, m-am prezentat la un nou control la medicul ginecolog, sperand ca starea mea nu s-a inrautatit intre timp. A fost o adevarata surpriza atat pentru mine, cat si pentru medic, sa constatam, ca au disparut toate chisturile si aveam ovulatie. Am iesit din cabinet, zburdand de bucurie. Eu cred, ca daca dorim cu adevarat ceva, si actionam cu indarjire pentru visul nostru, se va indeplini! ”- marturia unei fete diagnosticate cu Sindromul Ovarelor Polihistice.

Facebook

Link-uri partenere